МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС


Наші поради

Абетка безпеки

Головна
Професія кінолога - рятувальника стає все більш затребуваною
Вівторок, 14 березня 2017, 07:32

13 березня на базі Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Ромни Сумської області) вже в дванадцятий раз розпочалися чотиримісячні курси для людей, які виявили бажання оволодіти професією кінолога.

За парти сіли 15 слухачів різного віку з усіх куточків України: Ромнів, Дрогобича, Черкас, Дніпра, Києва. Усіх їх об’єднує бажання навчитися рятувати людей разом зі своїми чотирилапими друзями. Крім цього, вони будуть навчатися мінно – розшуковій справі.

 

Після здачі відповідних державних іспитів новоспечені фахівці отримають професію «рятувальник-кінолог», що надасть їм можливість працювати у державних структурах (ДСНС та інших міністерствах і відомствах), а також у приватному секторі. Слухачі будуть вивчати анатомію та фізіологію собак, дисципліни із розведення і дресирування, годування й утримування, догляду і гігієни чотирилапих помічників. Вони проходитимуть тренінги, оволодіють знаннями з ветеринарії.

Робота з порятунку людей після обвалів будівель, вибухів, пожеж – це будні кінолога у Державній службі України з надзвичайних ситуацій. Перш, ніж почати розгрібати руїни, рятувальники мають переконатися, чи є там живі люди, яких ще можна врятувати. Роль кінологів тут провідна. Достатньо кількох навчених псів, щоб за 15-20 хвилин перевірити руїни будівлі, а при пошуку тих, хто заблукав у лісі, четверо собак з кінологами замінює до сотні чоловік. Щоб працювати кінологом у ДСНС, передусім, потрібно самому стати рятувальником: пройти психологічне тестування і тренінги, мати достойну фізичну підготовку, освоїти топографію, навички надання першої медичної допомоги.

«Наш Кінологічний центр унікальний, – констатує начальник Міжрегіонального центру ДСНС Сергій Біляєв. – Тут проходять різноманітні семінари, тренінги, чемпіонати, відпрацювання практичних занять у зимових та літніх умовах. До нас приїздять потренуватися чи відвідати семінар  кінологи не тільки з усіх куточків України, а й з інших країн. Раніше ми дуже тісно співпрацювали з Російською Федерацією, але після відомих подій переорієнтовуємося на європейських фахівців, налагоджуємо зв'язок з країнами NATO, хоча також підтримуємо тісні стосунки й з країнами СНД (Казахстан, Білорусь та інші). Тому наші слухачі не тільки здобудуть чудову спеціальність, а й матимуть змогу обмінятися досвідом зі своїми колегами з інших країн».

 

Зона відповідальності

 

Анонс


Счетчик тИЦ и PR